Komunikace s okolím aneb bez úsměvu ani ránu

Téměř každému se někdy v životě stalo, že se dostal do kontaktu s neznámými lidmi, ať už kvůli pracovnímu pohovoru, prezentaci své práce na mezinárodní konferenci či běžnému seznamování s novými přáteli při náhodném setkání v klubu. Ačkoliv pro nás tyto situace mohou být někdy dost stresující, všichni se rádi ukazujeme v dobrém světle a záleží nám na tom, jak v očích ostatních lidí vypadáme. Jak tedy postupovat, pokud chceme zapůsobit již na první pohled?
rozhovor žen
 
Sebevědomí je základ
V první řadě je velice důležité, v jakém psychickém rozpoložení se před konkrétním setkáním nacházíme. Nepochybně se mezi námi najdou naprosto ostřílení frajeři, které žádná životní situace nedostane do kolen a vždy působí neuvěřitelně v klidu a v pohodě. Pro ty, kteří toto přirozené sebevědomí nemají jako genetickou výbavu, však svět nekončí, a i sebevědomému a nehranému vystupování se dá potřebným tréninkem velmi brzy docílit.
 rozhovor s vousáčem
Protože se stydlivý člověk povětšinu času stahuje do sebe, jako první krok skvělé sebeprezentace je zapotřebí naučit se stát vzpřímeně, s nestaženými rameny dozadu a celkový postoj by měl být pevný, nikoliv však křečovitý. Již tímto narovnáním těla budete působit jako člověk, který se nezalekne ničeho, je schopný pracovat i ve složitých podmínkách, a zároveň je přímý a otevřený ostatním.
 
Další částí těla, díky které si získáte každého a bude z vás vyzařovat pouze pozitivní energie, je samozřejmě obličej. Neustálý úsměv značící vaše dobré naladění nepomůže jen vaší osobní pohodě, ale také se velmi brzy dočkáte úsměvů od ostatních a můžete si být jisti, že jakýkoliv hovor se najednou bude zahajovat o mnoho lépe. Nepodceňujte také oční kontakt. Ten by měl být uskutečňován často, nikoliv však trvale. Stejně tak není vhodné, abyste se očnímu kontaktu naprosto vyhýbali a místo navazování kontaktu permanentně strhávali pohled do stran.
 
Hlavním klíčem ke kladnému nastavení člověka při setkávání s novými lidmi nicméně vždy bude psychika, a především tu je třeba trénovat. Před zahájením konverzace by měl člověk věřit sám v sebe, být si vědom svých pozitivních i negativních stránek a na základě toho komunikovat. Je nutné si taktéž uvědomit, že pokud o sobě sami přemýšlíte jako o neschopné osobě, těžko uvidí pravý opak někdo z okolí. Proto si věřte, nebojte se opouštět svou komfortní zónu a uvidíte, že za krátký čas na sobě poznáte změny k lepšímu.