Kutilský koutek

Ať chcete nebo ne, bez nářadí, šicího stroje a podobných technických věcí se doma neobejdete. Jednou za čas je musíte vytáhnout a provětrat. Kde je ale mít uložené, aby nepřekážely, ale byly vždy po ruce, když bude zapotřebí?
Veliký rozdíl je, kde žijete. Pokud máte dům, je z velké části vyhráno. V bytě jsou možnosti omezenější. Důležité je si uvědomit, co chcete a očekáváte.
nepořádek v dílně
Byt má omezené možnosti. Čtverečné metry jsou jasně dané a neočekává se, že by si tam muž zřídil dílnu. Technický koutek je ale důležitý. Nebudete přece kvůli každé maličkosti volat odborníka, když v domácnosti je muž. Mohl by se urazit a vy byste se asi styděla. Základem je nářadí. V dnešní době se prodávají ucelené sady, v pěkných boxech, které potěší leckdy i oko něžného pohlaví. Máte li v bytě komoru, může být uloženo tam. Nezapomeňte mít doma i další věci typu náhradních žárovek, které je dobré mít po ruce, hodí se i těsnění k bateriím, které většina mužů umí vyměnit. Ženy se možná teď smějí, ale vzpomeňte si, kolikrát vám bylo do pláče, když bylo zapotřebí něco opravit nebo smontovat. I ženy, pokud žijí bez partnera, by měly mít základní nářadí. Manželky, partnerky by měly zase ovládat ruční práce. Neočekává se, že budete prvotřídní švadleny, ale přišít knoflík, opravit zip, by mělo být ve vašich možnostech. Proto je dobré mít kufřík se základními šicími potřebami.
Dům nabízí více možností. Muži většinou mají svůj koutek, kam ženy mají vstup zakázán. Je to výhoda, nemusíte tam uklízet, neboť muži tam mají svůj vlastní pořádek. Je to takový jejich kabinet a měly bychom tam dodržovat jejich pravidla. Vyrobí, opraví v domácnosti spoustu věcí a k tomu potřebují zázemí.
šicí stroj
I v domě se najde kout, kde žena může být svojí paní. Vybízí se to k tomu, aby si pořídila šicí stroj. Na ten potřebuje dostatek světla a prostoru k uložení všeho potřebného. Možná si klepete na čelo, ale látky a další potřebné věci zaberou mnoho místa. Vše mějte uložené v boxech, ideálně s popisky, ať jdete na jistotu a nemusíte obrátit celou místnost na ruby.
Respektujte prostor toho druhého. Nesnažte se tam měnit zaběhnutý řád. Vám by se také nelíbilo, kdyby vám partner přehazoval věci.