Půjčka pro podnikatele

Každý podnikatel Vám potvrdí, že jakékoli podnikání je samo o sobě tvrdé řemeslo, kde se tmavé a světlé chvilky střídají více než kde jinde a často nadejde dob, kdy je člověk na dně – bezradný a potřebuje pomoc. Mnoho bank dnes nabízí spoustu různých úvěrů jak pro začínající podnikatele, tak pro lidi, kteří vedou svou živnost již nějaký ten pátek.

Půjčka do začátku podnikání
V první řadě byste si měli uvědomit, že půjčka hned v začátku podnikání přináší více nevýhod než výhod a člověk díky tomu získává více než nemalé břemeno v podobě (mnohdy) několikaletého úvěru. Člověk nikdy nemá zaručeno, že jeho podnikání se rozjede aspoň trochu slibně, proto je stále více případů lidí, které možná máte ve svém okolí i Vy.

Jednoho krásného dne se rozhodli podnikat v něčem, co si mysleli, že bude úspěšné, jenže scházeli peníze a tak šli do banky. Jediné, co zbylo po roce z podnikání, byla kupa dluhů a probrečených nocí.
Pokud se přesto rozhodnete pro úvěr, mějte na paměti, že už jeho získání není snadné, protože samozřejmě i banka chce mít jistotu, což ve 14 dní starém podnikání nevidí, proto chce ručit něčím opravdu cenným a přesto je ještě schopna si své klienty vybírat.

V současnosti takovéto úvěry nabízí např. Moneta nebo Česká spořitelna, kdypodmínky jsou opravdu přísné, viz níže:
· Buď zástava v podobě nemovitosti, nebo ručitele schopného splatit až 130% z požadovaného úvěrového rámce
· Nejmenší možný úrok je 8%
· Musíte také bance sdělit svůj podnikatelský záměr, kdy banka ještě může zvážit, zda se jí zdá Vše podnikání dostatečně perspektivní

Půjčka pro již “zaběhlé“
Pokud máte již podnikání, které nějakou dobu (dobře) funguje, bude situace pro Vás mnohem snazší. Nejsnazší pro Vás bude získat úvěr např. na nové vybavení firmy, horší to bude, pokud chcete půjčkou řešit dočasné výpadky financí nebo dokonce dlouhodobé finanční problémy.

V současnosti úvěry přímo pro podnikatele a živnostníky nabízí spoust nebankovních i bankovních společností, např. Zonky, ČSOB nebo OKfin. V těchto případech stačí umět si vybrat z nabídky, aby Vámi zvolená půjčka Vám vyhovovala. Většina těchto společností bude mít na Vás také již nižší požadavky než u těch, co své podnikání teprve rozjíždí.