Ucpaný záchod vám dokáže znepříjemnit život

Už se vám někdy ucpala toaleta natolik, že jste ji nemohli prorazit, a museli jste volat havarijní servis? Pravda, tak často se to nestává, ale pokud ano, je to obvykle záležitost, která nepočká, a musí se řešit co nejdříve. Zvláště nepříjemné je to ráno, kdy je záchod „v permanenci“, a kdy to také odpovídá dle Tradiční čínské medicíny tzv. hodině tlustého střeva, které o sobě dává vědět, a vyžaduje vyprázdnit.

instalatérský havarijní servis

Bez splachovacích toalet si stěží dokážeme představit náš současný život, a o to více si to uvědomujeme právě ve chvíli, kdy se stane záchod nefunkčním. Pokud se vám toaleta ucpe jen jednou za delší čas, řekněme jednou za půl roku, a znáte příčinu, např. příliš mnoho vícevrstvého toaletního papíru, anebo odhozený předmět, který tam nepatří, o což se mohou postarat třeba malé děti, pak nebývá odstranění závady velkým problémem a mnohdy si s tím poradíte sami. Účinný je zejména gumový zvon anebo horká voda v kombinaci se sodou na praní a trochou octa.

ucpané záchody

Varovným signálem by pro vás však mělo být častější ucpávání, a to z ne zcela zjevných příčin. Prostě se najednou nedá veškerý obsah v míse spláchnout, trvá dlouho, než voda poklesne, a tento problém řešíte třeba každý týden. Toto může signalizovat zanesenou domovní kanalizaci, a tehdy se vyplácí kontaktovat instalatéry, kteří se tomuto problému věnují. Mají k dispozici čisticí mechanismy, jimiž běžný smrtelník nedisponuje, např. tlakové trysky, připojené k cisterně s vodou, a také mechanické frézy, s nimiž zprůchodňují problematická místa v kanalizačním potrubí, jako jsou kameny, bahno, písek a mimo jiné i prorostlé kořeny keřů a stromů z okolní vegetace.

V každém případě, ať už je vaše závada na toaletě jakkoli závažná, měli byste mít kontakt na instalatérskou firmu havarijních služeb https://www.kanalizace-instalateri.cz/ po ruce a nezdržovat se jeho hledáním na Internetu až ve chvíli, kdy k havárii dojde.