V Marrákeši poznáte barvy, které jinde neuvidíte

A také zvuky, které jinde neuslyšíte. Marrákeš je jedno z těch míst, které nejde skutečně popsat slovy nebo dostatečně vyfotit či nafilmovat. Tuto atmosféru musíte zažít. Slyšet, vidět, cítit a osahat si. Všechny barvy tady mají neznámé odstíny, všechny vůně a pachy se zde mísí a vy máte pocit, že je všechny znáte, a přitom jsou všechny tak exotické, že je nedokážete zařadit, a přitom jste schopni bezpečně rozeznat turecký med, chilli papričky, hřebíček, červený pepř nebo olivy, datle, kešu či pistácie.

Orient, jak se sluší a patří
Orient je typický hlavně svými vůněmi a chutěmi. Právě pro ty si sem musíte přijet. Setkáte se zde s Araby i s Marokánci, ale také s mladými Italy nebo Francouzi, kteří sem přesídlili z Evropy, aby zde kupovali staré domy, opravovali je a předělávali na hotely a penziony, hospůdky, bary a restaurace nebo třeba výstaviště, galerie či ateliéry. I tato společnost se zde nachází. Ovšem není všechno zlato, co se třpytí. Skutečným pokladem Marrákeše jsou súky.

·         Súky, tedy orientální tržiště
Marrákeš je město miliard barev – to je o ní známo. Nejenom že je samotné město velmi efektivně vyzdobené, ať už barevnými fasádami domů, freskami mešit nebo plátěnými střechami či květinami v ulicích. Barev je všude mnoho. Nesmíme zapomínat, že v minulém tisíciletí díky káhirské stezce, kterou procházela Saharská karavana, bylo Maroko, potažmo hlavně město Marrákeš jedním z nejbohatších měst celého Středomoří. Od počátku svého vzniku se jednalo o obchodní město, kde se křižovala spousta kultur z celé Evropy, Blízkého východu a severní Afriky.

Vyrazte na pravidelné trhy
Sežene zde všechno, co mají v pravém orientu mít. Zvlášť datle, olivy, pistácie a kešu oříšky jsou zde výborné. Vypravte se do spletitých uliček a poznejte pravé Maroko třeba na náměstí Djemaa el Fna nebo na kampusu univerzity Medresa Ibn Youssef.