Budování pevných základů

Vše na nich stojí

Když se podíváme na rodinný dům, tak tato stavba drží při sobě hlavně díky dobrým základům. Je to zároveň první prvek, který se staví. Když je správně provedeme, tak můžeme začít s výstavbou nadzemní části. To samé platí i u velkých staveb, a proto se počítají s dostatečnou rezervou, protože musí přežít i různé přírodní vlivy. Třeba takové mosty už jsou zatíženy mnoha tunami, takže je zapotřebí do země razit piloty. My se však vrátíme k základům třeba rodinného domu.

betonová základní deska

Nejprve je zapotřebí vše dobře rozměřit, abychom mohli začít odebírat zeminu. Při stavbě pergoly si vystačíme s ručním nářadím, ale u domu je dobré zvážit malý bagr, protože zeminy je dost. Dále musíme vědět, kam ji budeme dovážet. Následně se můžeme vrhnout na betonování, kdy se využívá tvárnic a železných prutů, které stavbu výrazně zpevňují. Nezapomínejte na dostatečnou hloubku, stálé přeměřování a dobrou kvalitu betonu.

Kopání nemusí být dřina

Tuto práci můžeme samozřejmě zvládnout sami, ovšem dost záleží na tom, jak velká je daná plocha a do jak velké plochy budeme kopat. My se však na stavbě dřít vůbec nemusíme, protože je tu možnost nechat to na firmě, která zajistí ruční výkopové práce. Zaměřuje se na Prahu a okolí, přičemž nemá problém s výkopem větších projektů jako jsou rodinné domy. Firma má šikovné zaměstnance, kteří se postarají o provedení práce podle Vašich představ a zároveň za krátkou dobu, takže se nemusíte bát žádných průtahů.

vykopané základy

To má také vliv na výslednou cenu, která bude skutečně nízká. Jestliže chcete vědět podrobnější částku, tak se můžete se společností domluvit a ona Vám sdělí podrobnější informace včetně předběžné ceny. Samozřejmě nás to něco stát bude, ale základy budou brzo vykopané a my se nebudeme muset namáhat, což je pro mnoho lidí výhodná možnost, a proto je na Vás, jakou variantu zvolíte.