Podle čeho vybírat ideální peněženku a čím ji můžete ozvláštnit?

Peněženka je naprostou nezbytností a každý z nás ji u sebe nosí každý den. Víte, jak vybrat ideální peněženku, aby byla pro vás opravdu funkční?

Podle čeho vybírat ideální peněženku a čím ji můžete ozvláštnit?

Bez peněženky bychom asi jen těžko mohli být, každý ji u sebe nosí běžně, zatímco muži ji mají nejčastěji v kapse od kalhot či v bundě, ženy peněženku nosí v kabelce, dokonce velké peněženky mohou sloužit namísto malé kabelky. Peněženku lze vybírat podle velikosti, podle toho, kolik obsahuje jednotlivých kapsiček a přihrádek na mince či karty a samozřejmě i podle toho, jak vypadá a jak je designově sladěná. Víte, jak si vybrat tu pravou peněženku a co by vám v ní nemělo nikdy chybět?

barevná peněženka

Podle materiálu i potisku

Peněženku můžete mít koženou, z umělé kůže, může být ale i z textilií. Peněženky se nejčastěji vybírají v neutrálních barvách, takovou peněženku si totiž můžete vzít sebou v podstatě kamkoliv, zatímco kožené peněženky jsou velmi elegantní, ty textilní jsou spíše sportovní. Peněženku si můžete nechat také sami potisknout, pojmout ji můžete jako reklamní materiál a můžete tak zpropagovat vlastní firmu, peněženka s vlastním potiskem promodarky může být ideálním dárkem pro zaměstnance, pro zákazníky, obchodní partnery a podobně. Taková peněženka může propagovat vaši firmu vlastně sama, protože bude vždycky jiná, než ty ostatní.

výbava peněženky

Aby dobře posloužila

I když vzhled je důležitý, potisk a design také, je třeba vybírat peněženku i z hlediska její funkčnosti. Je dobré, aby nebyla ani malá ani velká, každý však v peněžence nosíme něco jiného, takže se mohou požadavky na velikost lišit. Uvnitř peněženky by ale mělo být dost místa na všechny nezbytnosti, kapsičku na mince je vždy lepší mít opatřenou zipem, aby z ní mince samovolně nevypadávaly, podstatné je i rozdělení jednotlivých kapsiček na karty či doklady.

Mnoho z nás ale v peněžence nosí i fotky dětí a rodiny nebo nejrůznější účtenky, papírky s poznámkami, čísly a podobně. Vždy se ujistěte, že tohle všechno se vám do peněženky skutečně vejde.