Chcete bydlet levně? Možné to je

Chcete bydlet levně? Možné to je

Je sice pravda, že stále existuje široká skupina obyvatelstva, pro které je bydlení v podnájmu docela atraktivní, nicméně se jedná o stále mnohem menší skupinu obyvatelstva, než je ta, která chce mít nad hlavou svou vlastní střechu. A to je trochu problém, jelikož obytné nemovitosti dnes nejsou zrovna nejlevnější a jejich koupě není příliš doporučována. Nicméně čekat pár let na zázrak také není řešení, jelikož zdražování bude nejspíše pokračovat i v budoucnu. Žádného velkého zlevňování se rozhodně nedočkáme.

Dům

Proto je možná lepší zauvažovat nad možnými alternativami, co přeci jen nejsou zase tak drahé. Není jich mnoho, ale existují. Dobrým příkladem jsou třeba mobilní domy Top-mobilnidomy. Ty se sice u nás netěší příliš velké přízni většinového obyvatelstva, ale hlavně nejnovější varianty se dají standardně používat k celoročnímu bydlení. A co je nejdůležitější, jsou docela levné.

Výbava je více než dobrá

Když se přestěhujete do normálního bytu, pravděpodobně v kuchyni najdete sporák, možná kuchyňskou linku. Jinak budou všude většinou holé stěny. Když si ale pořídíte mobilní domek, ideálně nejnovější generace, získáte tím nejen místo k bydlení, ale rovněž i kompletní vnitřní vybavení. To je tvořeno jak nábytkem, tak i celou řadou elektrických spotřebičů. Jakmile podepíšete smlouvu, můžete bez dlouhého stěhování téměř okamžitě bydlet.

Menší domky

Vzhledem k tomu, že nejde o budovy v tom pravém slova smyslu, nemusíte kvůli koupi mobilního domu trávit valnou část svého života na patřičných úřadech. Když si pořídíte tento druh bydlení, je to jako kdybyste si koupili třeba psí boudu. Tedy nikoliv velikostí a nabízeným komfortem, ale co se zákona týče. Mobilní domy totiž postrádají pevné základy, a tudíž pro vyřízení všech náležitostí nemusíte dlouho pobíhat po českých úřadech. Obvykle postačí jen pouhé ohlášení nového objektu. Zní to jako marginálie, nicméně mnoho lidí to bere jako velmi pozitivní věc.