Dětství by si děti měly užít!


I v této poměrně náročné době (obzvláště na čas), by se mělo hledět především na to, co je pro děti nejdůležitější. Tím je bezesporu jejich dětství, o které by se neměly nechat ukrátit jenom díky tomu, že je doba příliš uspěchaná a pokroková. A je na každém rodiči, aby udělal všechno proto, aby jeho dítě na něho mělo pouze pohádkové vzpomínky.
hraní s listím

Hry, o které se nesmí nechat připravit

Jistě vás propadne pocit nostalgie při vzpomínce na to, jak jste prožili vaše dětství vy. I když už uteklo několik dlouhých let a teď se v tomto kouzelném a bezstarostném období nacházejí vaše děti, je na vás, abyste jim ukázali, jak může být dokonalé a pohodové.
Děti a hry jdou bezpochyby k sobě. Z toho důvodu nedovolte, aby se o nich připravily a neužívaly si zábavu a radost, která je pro nich typická. Kromě klasických her, které jsou na trhu k dispozici, se jim snažte ukázat i možnosti, jak si můžou hrát kdekoliv a bez hraček.
Hry:
na schovávanou
honičku
jméno – město
na piráty
hádej, na co myslím
stavění bunkrů a skrýší
a mnoho dalších, které už padly v zapomnění, by měly znát a nenechat se o nich ukrátit.
klučičí nohy

Bez potřeby mít v ruce telefon

Zdá se, že dnešní děti tráví veškerý jejich volný čas a organizují si zábavu pomocí mobilních telefonů, bez kterých jich v současnosti nejde ani vidět. S tím, jak se doba posunula nelze bohužel nic dělat, to však ještě neznamená, že budete celé jejich dětství přihlížet tomu, jak ho jednoduše promarnily. Zapojte se s nimi do aktivity, která jich přinutí odložit telefon a vnímat všechno to, co je tak dětské plnými doušky.
hraní s listím

Sportovní aktivita je tou nejlepší volbou, kterou jim můžete ukázat, jak skvěle se můžou bavit a dovádět i při činnosti, při které nesvítí displej.
Vezměte si společně do ruky míč a zahrajte si hry, které v nich probudí i sportovního ducha. Vydejte se společně na procházku do lesa a ukažte jim nádhery, které v něm můžou vidět. Nebo společně podniknete vodní aktivity, při kterých rozhodně mobil nevyužijí a naopak zjistí,jak perfektní můžou být zcela obyčejné věci a hry, které neznají.