Ideál ženské krásy neexistuje

Ve společnosti stále panuje názor, že ženy by měly ve srovnání se svým partnerem mít atraktivnější vizáž. S tímto myšlenkovým modelem se můžete setkat ještě poměrně často zejména u konzervativnějších lidí středního a vyššího věku, přenáší se totiž ještě z doby druhé poloviny dvacátého století. Se změnou společenského systému, posunem mravních hodnot a odlišným životním stylem mladé generace se však pohled na ženskou krásu poněkud mění.
Jistě, atraktivní objekt zaujme pozornost vždy, ideál krásy lidského těla sice neexistuje, nicméně pohledný obličej a přirozeně štíhlá postava, u mužů svalnatější, u žen s výraznějšími křivkami, nás přitahuje již podvědomě. Krásné tělo a příjemná vizáž jsou mimo jiné podstatnými rysy pro plození zdravého potomstva.
koláž edvardovské

Každý je jedinečný a s ním i jeho názory

Člověk však není robot, aby měl zakódováno v genech přesné znění dokonalosti. Lidská duše si totiž nenechá vnutit, co by se jí mělo líbit, a co ne. Každému z nás vyhovuje něco jiného a to se odráží i na pohledu k opačnému pohlaví. Muži se ale většinou shodují na jedné podstatné věci: Nezáleží tolik na barvě vlasů, očí, výšce a tvaru postavy, jako na nepřirozených jevech, což bývá anorexie, nadváha, obezita, tělesné deformity apod. A symetrie obličeje a postavy? Ta je skutečně vnímána muži velice rozdílně. Ale přiznejme si otevřeně, žena může být milá, hodná, láskyplná, inteligentní, vtipná, ale pokud muže nezaujme svým vzhledem, bude ji v lepším případě považovat za kamarádku, nikoli milenku.
portrét ženy

Kouzlo osobnosti

Muže příliš nezajímá způsob oblékání svých partnerek, pokud nejsou zrovna módními návrháři, atraktivitu ženy spatřují právě v kouzlu osobnosti. Může být zkrátka top modelkou na titulní straně módního časopisu, ale pokud tam uvnitř není něco, co ze vztahu dvou milujících se lidí vytvoří pevné pouto, jde jen o povrchní kreaci. Ostatně, sami to můžete pozorovat kolem sebe, některé páry na první pohled krásných lidí jsou při hlubším zkoumání zralé na rozchod, a na druhou stranu vedle sebe žijí desítky let lidé, co je za ideál krásy nepovažujete, ale tam uvnitř mají něco, co jim třeba v tichosti závidíte.