Kývnout na první nabídku je chyba

Na českém finančním trhu najdete celou řadu půjček a hypoték. Některé jsou účelové, jiné neúčelové. Než ale začnete hledat, tak si musíte srovnat v hlavě, co a kolik chcete a kolik si můžete dovolit měsíčně splácet. Jaké jsou tedy hlavní parametry, na které se musíte soustředit?
výpočet u kalkulačky

Finance

Jako první se musíte rozhodnout, zda se rozhodnete pro bankovní či nebankovní společnost. Dále samozřejmě musíte vědět, kolik si potřebujete půjčit a na co. Podle toho si zvolíte účelovou nebo neúčelovou variantu. Kromě toho jsou ale důležité také i peníze jako takové.

Základem jsou pochopitelně údaje o RPSN a úrokové sazbě. Není to ale jediné, na co se soustředit. Podívejte se na to, jak dlouho bude smlouva aktivní a jaká bude výše jednotlivých splátek. Podle toho a úroků si sami můžete snadno spočítat, kolik jim dáte navíc a zda to pro vás bude výhodné. Počítat musíte s tím, že krátkodobé úvěry mají vyšší úrok a budou dost nevýhodné .

Pátrejte a najdete

Můžete si myslet, že dokonalý úvěr nenajdete. Opak je pravdou. Stačí, když budete dost dlouho hledat. Vzít hned první nabídku by byla rozhodně chyba, díky které můžete přijít o desetitisíce, možná i o statisíce korun. Je dobré se samozřejmě dívat i na podmínky jednotlivých bankovních společností, protože u některých je nemusíte splnit.

Ověřená společnost je dobrá. Solidní poskytovatel vám zajistí nejen skvělé podmínky, ale také jistotu. A tu zejména u hypotéky na byt či dům skutečně potřebujete. Poskytne vám dostatek informací, bude s Vámi jednat férově a hlavně bude bez problémů komunikovat. Může se to zdát jako maličkosti, ale věřte, že právě tyto maličkosti sjednání úvěru hodně zpříjemní.
podpis pod tabulkou

Výhodné bonusy

Některé banky půjčku předraží a následně se tváří jako andílci, že ji zlevnili. To samozřejmě žádným bonusem není. Pokud vám ale nabídnou, že si splátku můžete přizpůsobit, vložit jednorázově větší částku nebo ji můžete vyrovnat předčasně bez poplatku, tak to už je něco jiného. Takové výhody jsou k úžasné a najít si můžete takové, které pro vás budou ideální.