Rozhodněte se pro nový model bicyklu

Jízda na kole je v České republice opravdovým požitkem. Můžete zde najít nepřeberné množství krásných cyklostezek, které přímo vybízí k tomu, abyste je všechny projeli. Protože však někdy může být absolvování cesty náročné, vyplatí se vědět o způsobu, který může cestu nemálo usnadnit. Tímto zlepšovákem jsou elektrokola, která jsou k dostání v mnoha různých variantách. Může jít přitom o základní rozdělení na pánské a dámské bicykly.

ženy na kolech

Elektrika dokáže nemálo pomoci

Protože šlapání do kopců může velmi rychle unavit, bylo by dobré vyřešit otázku bicyklu nějakým rafinovaným způsobem. Právě proto, že lidé jsou stále pohodlnější, vznikl právě elektrický bicykl, který v mírných i náročných stoupáních může nemálo pomoci. Jen si představte tu pohodu při jízdě, kterou byste neměli jenom po rovinkách nebo z kopců, ale i do kopců! Veškerá radost tohoto vylepšení spočívá v přídavném pohonu, který bude podporovat vaše šlapání. Jakmile se však rozjedete, můžete celou námahu vložit do motoru, který pojede, aniž byste museli něco dělat.
V kopcích je samozřejmě výhodné využít i svůj osobní pohon v podobě nohou, avšak jakmile zjistíte, že i jízda do kopců může být rychlá a zábavná, nebudete chtít přestat, a ještě rádi budete přídavnému motoru pomáhat.

Kolo na trávníku

V čem se liší varianta bicyklu pro ženy?

  • Odlišný rám = ženy potřebují jinou geometrii rámu, a to díky odlišné stavbě trupu a celého těla, a to nejenom v rámci velikosti, ale také zapínání svalů a podobně
  • Jiné sedlo = pánev žen má zpravidla jiné rozměry než pánev mužů, a proto i sedlo musí být správně přizpůsobené
  • Šířka řídítek = obecně platí, že ženy nepotřebují na svém bicyklu tak široká řídítka, jako je tomu u pánských variant bicyklů

Pokud máte zájem o kvalitní dámské elektrokolo Ekobik, které by odvádělo svou službu efektivně a dlouhodobě, určitě neváhejte nahlédnout do sortimentu, který vám otevře brány do jednodušší a radostnější cyklistiky.