Ložnice (jako) stvořená pro krásné sny

Chceme-li si zajistit spoustu krásných snů, tedy kvalitní spánek, který pozitivně ovlivní celý náš život, měli bychom začít u toho, kde spíme, tedy v ložnici. Na rozdíl od jiných místností v domě, které by měly být celkově praktické, a využitelné pro celou rodinu, i případné návštěvy, je ložnice osobním prostorem, který navrhuje jen pro sebe, případně toho, s kým ji sdílíme. Jak ji zařídit, aby se nám spalo co nejlépe?

malá ložnice

Barvy

Při volbě barevné škály ložnice se musíme podívat na dva fakty. Za prvé je podstatné, aby na nás barvy působily uklidňujícím dojmem. Druhý je však to, že se nám musí také líbit, protože se jen těžko můžeme cítit pohodlně tam, kde to na nás dýchá barvami, které jsou nám proti srsti. Červená se do ložnice hodí i nehodí. Ačkoliv vzbuzuje vášeň, což je dobré pro povzbuzení milostného života, je to také barva krve, která nás při usínání zrovna neuklidní, a při probouzení nenaladí. Ideální jsou pak barvy přírody, která sama o sobě uklidňuje, například stěny zdobené zelenými, či světle modrými motivy, do toho bílý, či světle hnědý nábytek, a přírodní dekorace.

Dekorace

Když už zmiňujeme ony dekorace, i ty by na nás měly působit uklidňujícím dojmem. Kašpárek, kterého vyrobily naše děti, a který v šeru připomíná Satana deroucího se z pekla, asi najde lepší umístění v jiné části domu. Od věci však není stylový lapač snů, který možná nedovede polapit veškeré vaše noční můry, pokud tomu ovšem dostatečně nevěříte, ale připomíná říši snů, a s ní i spojený spánek. Pokud máte rybičky, není od věci umístit akvárium právě do ložnice. Sledování těchto poklidných tvorů, kteří si jen tak plavou, a plavou, a plavou, vás jistě brzy uspí.

béžová ložnice

Textilie

Pokud do některé místnosti chcete umístit větší množství textilií, ložnice bude správnou volbou. Zde se totiž moderní minimalismus nevyplácí, jelikož nikdo z nás nechce při spánku mrznout. Kromě pohodlného koberce, do kterého zaboříte nohy jen co vstanete, se pak bude hodit například teplá deka, umístěná v křesle v rohu místnosti, která poslouží v chladnějších dnech.