Mzda ze zaměstnaneckého poměru

Velmi důležitým aspektem u zaměstnání je mzda, protože peníze se hodí každému. S online kalkulačku si můžete částku snadno převést na čistou mzdu.

Mzda ze zaměstnaneckého poměru

Zvýšení platu

Účelem, proč chodíme do práce je vydělávání peněz, protože ty potřebujeme k zajištění základních potřeb a abychom třeba měli platit své koníčky a tak dále, přičemž bez peněz to rozhodně nejde. Proto u, zaměstnání hodně záleží na plastovém ohodnocení, ovšem někdy je lepší vzít méně placenou práci, ale za to ji máme třeba blízko či se tolik nenadřeme. Nejčastěji to bývá tak, že dostaneme nějakou nástupovou mzdu a pak se nám zvedne, jakmile dostaneme smlouvu na neurčito.

české bankovky

Od té doby však můžeme pracovat třeba pár let a mzdu budeme mít stále stejnou. Jestliže odvádíme svou práci dobře a zvládáte toho ještě více, tak můžete zajít za šéfem, aby Vám mzdu zvedl. Mnoho lidí se tohoto kroku bojí, ale pokud jste byli třeba povýšení a máte větší zodpovědnost, tak přeci jen by měla být adekvátní i finanční odměna. Samozřejmě nemůžeme přijít za nařízením a hned ve dveřích mu vpálit, že bychom chtěli přidat.

Výsledná čistá mzda

Za nadřízeným bychom měli v klidu přijít a vysvětlit mu, proč bychom měli dostat lepší peníze. Za námi musí stát fakta, takže třeba výsledky, že odvádíme více práce, snažíme se a pro firmu jsme přínosem. Při tomto hovoru budeme pravděpodobně neklidní, a proto si zkuste alespoň zhruba nacvičit, co budete říkat. Při žádání o zvýšení platu ve firmě většinou lidé pracují několik let, a proto víme, jak to v ní chodí a jakou povahu má náš šéf.

jeden cent

Takže pokud nemá rád vychloubání, tak se sebechválou to nepřehánějte, protože je to taky člověk. Pokud se dostanete k bodu, kdy se Vás nadřízený zeptá, kolik byste si představovali, tak je dobré mít přehled, v jaké výši se pohybují platy Vaší pozice, přičemž hodí se také vědět, kolik vydělávají Vaši kolegové. Abyste vždy věděli, jaké je to suma v čistém, tak na internetu je čistá mzda kalkulačka, která Vám to po zadání potřebných údajů okamžitě zobrazí, takže se vyhneme složitému počítání.