Nový virus Redirect

Jako první jej prý zachytila společenost ESET. Jak bylo oznámeno, jde o tzv. trojského koně. To je druh viru, kterému se říká Trojan.  Jedná se v podstatě o program, který je uživateli skrytý a stále mu způsobuje potíže. Trojan je jedním z typů internetových virů, které se mohou do počítače dostat různými cestami, například emailem nebo při stahování neověřených mediálních souborů, her a škodlivého softwaru. Prostě běžnou činností, kterou vy jako uživatel děláte. Konkrétně právě Redirect se vám bude snažit otevírat jiné weby, jiná okna, bude vás rušit a otravovat hláškami, aby jste si něco stáhli. Pokud jej uposlechnete, je to váš konec. Nebo ne? Čtěte dále.
anonymní útok

Jak vypadá?

Vypadá pak jako soubor s obrázkem, zvukem, archivem nebo čímkoliv jiným. Ale pozor, ve skutečnosti se jedná o spustitelný kód. Chcete-li obrázek kliknutím zobrazit, ve skutečnosti spustíte program – trojského koně. Ten však může být klidně přidán i do stávajících aplikací. V případě našeho nového nepřítele, tedy Redirectu můžete však svůj PC  infikovat i v případě, kdy bude pracovat s nějakou infikovanou webovou stránkou.

Co s ním?

Vskutku závažný dotaz. Když už je v PC, je třeba se jej zbavit. Nejjednodušší je počkat až se aktualizuje DB vašeho antiviru a ten by jej měl odhalit a poslat k čertu. Tedy, pardon, do karantény, nebo tam, kam to má váš antivir nařízeno. A když to nepomůže? Není třeba zoufat, stačí použít speciální software, který se zabývá odstraňováním Trojanů. Je to například Trojan Hunter, nebo Trojan Remover. Ale je jich samozřejmě více. Většinou však uspěje již ten první zvolený. 
 hacker u pc
Pokud ani zde neuspějete, o čemž se dá pochybovat, lze jako poslední možnost bez zásahu servisu zkusit najít první pomoc na netu. Já jsem narazil na dva články, které popisují, jak se s virem utkat a vyjít z této války jako vítěz. Nu, a pokud ani zde nepochodíte, pak jedině navštívit servis s hodně naditou peněženkou. Protože naši IT specialisté si řeknou o nehoráznou částku. S tím počítejte