Pozor na kyberšikanu

Čím dál tím více dětí se v dnešní době setkává s kyberšikanou. Něco takového by se ale rozhodně mělo řešit. Je to možná ještě horší, než když někdo dítě šikanuje například ve škole. Pokud je dítě šikanováno ve škole, oddychne si, jakmile odchází domů. Pokud je ale šikanováno online, jen málokteré dítě udělá to, že si vypne internet, aby nemuselo číst zprávy, které mu přicházejí. Bohužel skoro všechny děti jsou v dnešní době na internetu a to zejména sociálních sítích závislé. Smutné je, že celá řada rodičů nezakročí a tak dítě tráví na sociálních sítích více času, než by bylo vhodné.

dřevěné figurky

Myslíte si, že děti mají opravdu sociální sítě až od 15 let? Není tomu tak. Dnes už mají děti něco takového i od svých 10 let a rozhodně to není dobře. Je potřeba naše děti chránit a to zejména před kyberšikanou. Opravdu se nejedná o něco, co byste si přáli zažít. Právě pro děti může být něco takového velmi stresující. Je mnoho dětí, které se mají problém svěřit a tak je možné, že vám ani nesdělí, že je šikanováno. Ne nadarmo se říká, že by si rodiče měli zařídit rodičovskou kontrolu a jednou za čas se podívat, zda si dítě nepíše s někým cizím nebo jestli mu někdo nevyhrožuje.

deprese dítěte

Pokud přijdete na to, že je vaše dítě šikanováno, okamžitě situaci řešte. Můžete se obrátit nejen na školu, pokud jsou děti, které vaše dítě šikanují, ze stejné školy nebo se můžete obrátit na policii. Je potřeba s tím něco udělat, protože pokud tomu tak nebude, pak věřte, že vaše dítě bude stále šikanováno.

Nikdo by neměl něco takového dovolit a vy jako rodiče už vůbec ne. Dítě by mohlo mít velmi vážné následky do budoucna, jako je například komplex méněcennosti. Z něčeho takového není jednoduché dítě dostat. Bylo by poté potřeba pravidelně navštěvovat psychologa, který by dítěti snad mohl pomoci.

Žádné dítě si nezaslouží být šikanováno a to ani to vaše a je jedno, jestli šikana probíhá v reálném nebo virtuálním světě.