Také uvažujete o montáži klimatizace do bytu v Praze

Čím se vyznačuje Praha

Praha má podstatnou výhodu vůči některým velkoměstům v tom, že je velmi členitá a zaujímá alespoň zčásti prostor v kopcovitém terénu. Je obklopena či doplněna řadou parků a množstvím zeleně, která zlepšuje kvalitu života Pražanů. Je to však stále město, kde převažuje zástavba a silniční či železniční komunikace, a to vše se promítá do každodenních situací.

část splitové klimatizace

Praha v létě – udeří-li vlna veder, je pobyt ve městě spíše za trest. Městská zeleň sice část horkého vzduchu absorbuje a vzduch ochladí, ale zdivo budov se natolik sluncem zahřeje, že vydává sálavé teplo i v době, kdy už je slunce za obzorem, a vedro pokračuje i navečer či v noci.

Každý však nemá tu možnost v této době město opustit, trávit volný čas na chalupě v lesích nebo na březích Lužnice na jihu Čech, mnoho lidí tu pracuje a musí vedru čelit ve dne v noci, den co den. Co s tím?

Jistě vás napadne jako jedno z prvních řešení montáž klimatizace do bytu v Praze. Máte dvě možnosti, tou první je klimatizace přenosná, s plastovým výfukem teplého vzduchu, jejíž výkon je sice omezený, ale pro menší místnost, např. ložnici, to obvykle postačí. Problém je však ve dvou věcech – kompresor je přímo zabudován uvnitř jednotky a jeho hluk vám nedá spát, a to možná ani se špunty v uších. Druhý problém je onen výfuk, je to roura, kterou musíte někam umístit, a navíc je roura za provozu natolik horká, že zas ohřívá vzduch uvnitř.

klimatizace v interiéru

Výhodnějším řešením je klimatizace splitová, která má pohonnou jednotku s kompresorem umístěnou venku mimo budovu, a uvnitř v místnosti je ticho a klid. Navíc samozřejmě vychladíte prostor celého bytu, takže odpadá jakékoli pojíždění s přenosnou klimatizací a stěhování z místa na místo. Ceny splitových klimatizací již nejsou takovou překážkou, zvláště pro obyvatele Prahy, jak tomu bylo dříve, kdy byla tato zařízení dostupná zejména pro velké firmy a podniky.