Rodičovský příspěvek

Zvýšení rodičovského příspěvku. Není téměř jeden jediný den, kdy by se na internetových zpravodajstvích nebo televizi neřešilo navýšení rodičovského příspěvku. Toto téma se táhne už několik měsíců a původně bylo slibováno, že bude rozhodnuto do konce května 2019. Tento čas je již pryč a stále se pořádně nic konkrétního neví. Termín v nedohlednu, neshody o tom, komu bude přidáno a v jaké výši, od kdy to bude platit. Je kolem toho pořád hodně otazníků. Co již ale víme, že se navýší celková výše o 80 000 Kč, t j. ze současných 220 000 Kč na rovných 300 000 Kč. Jedním z cílů je údajně motivovat obyvatelstvo k navýšení porodnosti.
miminko drží prst
Návrh na navýšení tohoto příspěvku prošel prvním čtením v poslanecké sněmovně a tak to zatím vypadá velice nadějně. Zvýšení by se mělo týkat všech dětí, které budou narozené po roce 2020 a těch maminek, které budou v roce 2020 aktivně pobírat rodičovský příspěvek na své dítě do věku 4 let. O tom, jak ale skutečné navýšení proběhne, můžeme zatím jen spekulovat a tajně doufat.
Všichni víme, že tato částka je s porovnáním s pořizovacími výdaji pro vybavení na miminko nesrovnatelná, nýbrž všechny věci pro děti jsou velmi drahé. Je nutno vzít i v potaz to, jak jsou na tom okolní země a jaké příspěvky na děti dostávají ony. Máme si pořád na co stěžovat? Jsme na tom opravdu tak špatně a náš sociální systém nefunguje správně? Kde vznikají tyto mýty?
uzavření finanční smlouvy
Navýšení příspěvku si slibuje zvýšení porodnosti, bude to mít ale ten správný dopad nebo to bude další motivace pro naše spoluobčany tahat ze státu peníze, jen aby nemuseli chodit do práce? Kolem tohoto navýšení je mnoho otázek. Neustále se také řeší datum, od kdy bude navýšení platit. Ať se stanoví na tehdy nebo tehdy, někdy to prostě být musí a vždy budou nespokojení ti, kterým to uteče i byť o kousek. Vždy část obyvatel snese vlnu kritiky.