Rostlinné klíčky lze vypěstovat v sadách na klíčení nebo v klíčících miskách


Klíčení semínek se stává v posledních letech oblíbenou zábavou v domácnostech, ve školách, i na pracovištích. Zdravotní přínos živých klíčících rostlinek nelze popřít a málokdo o něm pochybuje, klíčky jsou nejen výživné, ale i chutné a dobře stravitelné, zásobují nás energií, a také pěkně vypadají. Rádi pozorujeme jejich vzrůst a podvědomě v nich cítíme ukrytou vitální sílu – vůli žít.
sada na klíčení.jpg

Naklíčit lze cokoliv – od řeřichy až po fazole Adzuki a Mungo

Sada na klíčení semínek může být ideálním narozeninovým dárkem pro někoho, kdo má skutečný zájem začít měnit své životní zvyklosti a posunout své priority směrem ke zlepšení vlastního zdraví a tělesné kondice. Mnozí lidé často shledávají inspiraci k něčemu takovému na Internetu ve specializovaných e-shopech, nebo v kamenných prodejnách zdravé výživy. Naklíčená semena fazolek Mungo, ječmene, pšenice špaldy, řeřichy, slunečnice a červené čočky se na jídelním stole objevují stále častěji a setkáváme se s nimi i na pracovištích.

Klíčící rostlinky na pracovišti

Právě pracovní prostředí bychom si měli patřičně zkrášlit a klíčící semínka nám v tom mohou vypomáhat. Pracovní proces znamená pro většinu z nás denně více než 10 hodin strávených mimo domov, a namísto útulného bezpečného zázemí jsme tu často obklopeni holými zdmi v betonové džungli, sem tam obrázek nebo kalendář na zdi, v lepším případě několik pokojových rostlin. Kromě kancelářských prostor mohou klíčící misky zdobit i dílenské a manuální provozy. Rostlinný svět zkrátka nemusí být omezen prostředím, této zálibě se překvapivě věnují i strojaři – zámečníci, elektrotechnici, automechanici.
klíčení ve sklenici.jpg
Není tedy nikde psáno, že pouze úředníci a administrativní profese dokážou docenit přínos klíčících výhonků. Naklíčovací sklenice a misky pronikají i do oblastí, kde byste je nečekali. Lidé si dnes zkrátka více uvědomují zdravotní přínos živé rostlinné stravy s dostatkem výživných esencí – minerálních látek a stopových prvků, esenciálních aminokyselin a enzymů, které podporují imunitní systém, trávení, dodávají energii, a urychlují regeneraci tkání.