Silový program nesoucí název CrossFit

V 90. letech díky Gregu Glassmanovi vznikl sport nazývající se CrossFit. Prvně byl tento sport představen roku 1995 u příležitosti k tomu otevřené tělocvičny. V dnešní době je k dispozci již několik tisíc tělocvičen uzpůsobených pro tento druh cvičení.
 
Stručně lze CrossFit definovat jako zcela souhrnný rozvoj lidské bytosti bez konkrétní specializace. I když tento sport se těší popularitě zejména ve spojených státech, avšak už i k nám si razí pomalu cestu a nachází své stoupence.
žena fitness 

Smyslem CrossFitu je…
 
Význam v CrossFit sportu spočívá v tom, stát se zkrátka nejvíce fit cvičencem. Ve výsledku být v dobré kondici ve všech směrech, tj. ve vytrvalosti, pružnosti, síle, výdrži, rychlosti, přesnosti, stejně tak v hbitosti, ve vyvážené rovnováze i koordinaci.
 

CrossFit ve znamení neustálé změny
 
Jedná se o jedinělost cvičebního plánu či programu, který zde zkrátka není striktně stanoven, čímž se tak cvičení nestává pouhou rutinní záležitostí. Je všeobecně známo, že tělo si velmi rychle zvykne na pravidelnost stejné zátěže v rámci sportu, kdy po určitém intervalu je již imunní a výsledky se již nedostavují v takové intenzitě jako na začátku. A tímto se stává CrossFit jedinečným. Zde je dána stopka nejen rutinně, ale především nehrozí monotónnost. Každé cvičení je jiné, tělo si tak nemůže zvyknout na stejnou dávku zátěže. CrossFit se zaměřuje na slabiny sportovce neboli cvičence, tím je tak dosažen mnohem viditelnější efekt. Po absolvování CrossFitu pak není problém uběhnout nejen běžecký závod na delší trať či dokonce maraton, ale též zvládnout i vzpěračskou disciplínu.
Crossfit a žena 

Začátek bývá krušný aneb je třeba vědět, že…
 
Samozřejmostí je odhodlání a chuť chtít. Nicméně nutno podotknout, i když můžete být trénovaní díky běhu či plavání, bude první hodina zajisté náročná. Před každým cvičením je důležitá řádná rozcvička a zahřátí těla. Nicméně náročnost stoupá úměrně s počtem vámi absolvovaných tréninků. Tudíž není třeba značných obav, jak zvládnete svou první lekci. Náročnější cviky a prvky se přidávají postupně.