Bankovní hypotéka aneb realita pro každého?

Bankovní hypotéka neboli hypoteční úvěr je půjčkou s delší dobou splatnosti. Účelem je však investice do nemovitosti, tj. koupě domu, stavba rodinného domu či rekonstrukce, zakoupení pozemku pro bydlení apod. Jedná se o striktní dodržení podmínek ohledně zapůjčení peněz pro bydlení.

peníze na dům

Předností bankovní hypotéky je nižší úroková sazba a reálná možnost dlouhodobého splácení. Mezi další výhody náleží bezpečnost a důvěryhodnost, neboť banky jsou kontrolovány a řízeny zákonem.

Hypotéku či hypoteční úvěr je reálný pro každého, kdo však splní přísnější podmínky, které jsou ze strany banky dány. Mezi podmínky náleží disponovat dostatečným měsíčním příjmem, tj. dobrá vaše bonita, stejně tak nemít záznam v registru dlužníků a exekuci. Jestliže však nesplníte požadavky a banka vám neposkytne hypoteční úvěr, lze využít alternativu v rámci nebankovní hypotéky

rosotucí majetek

Princip fungování bankovní hypotéky

Je vhodnou možností a řešením pro získání vlastního bydlení. Jak už bylo uvedeno výše, peníze musí být striktně vynaloženy do bydlení, tj. pořízení domu, bytu, pozemku, rekreačního objektu.

Na základě doložení bance potřebných dokumentů probíhá schvalovací proces, který je oproti nebankovním společnostem zdlouhavější. Banka každého klienta si velmi podrobně prověří. Výhodou je poté jistota, bezpečnost a především nižší úroková sazba a výhodnější podmínky v rámci hypotečního úvěru.

Nicméně je třeba být při výběru důslední, neboť na trhu je mnoho bankovních institucí poskytující hypoteční úvěr. Díky konkurenci se snaží každá banka nabídnout v rámci možností nejvýhodnější podmínky. Je důležité náležitě si každou banku řádně prozkoumat a získat maximální informace. Jen díky dobře zvolené bance a získání hypotéky lze ušetřit i tisíce korun.

peníze jako poklad

Jak poznat či najít správnou banku?

Jak tedy poznat či dle čeho se orientovat při výběru vhodné banky pro vás za účelem získání hypotéky? Nabízí se hned několik variant. Můžete se informovat v okolí a u známých, kteří vám mohou sdělit osobní zkušenosti, popřípadě dát doporučení apod. Další možností je zajít osobně na pobočku banky a zjistit veškeré potřebné náležitosti, které vám odborní pracovníci v bance poskytnou. Využívanou variantou je i možnost použití online srovnávače hypoték. Rovněž si můžete sjednat schůzku s hypotečním specialistou a za jeho pomoci a vašich dotazů najít ideální banku pro získání hypotečního úvěru.