Nechte své tělo hýčkat

Nejedná se o žádnou nově objevenou metodu masírování, naopak je to již lety ověřený způsob, jak posílit a osvěžit lidské tělo. V překladu Shiatsu masáž znamená „tlak přes prsty. “ Její kořeny sahají do staré Číny, odkud se dostala do Japonska. Základy této techniky, která v sobě obsahuje prvky akupresury, akupunktury a reflexní terapie, sahají již do 6. století našeho letopočtu. Při této masáži jsou stlačovány akupunkturní body, čímž dochází ke kýženému uvolnění napětí a upravení energetické rovnováhy v těle.
rehabilitace zad
Jaké jsou účinky Shiatsu masáže?
Pokud je pro vás péče o vaše tělo a zdraví důležitá, je masáž Shiatsu dobrou volbou. Její pozitivní účinky na lidské tělo jsou velmi bohaté. Dopřejete svému tělu hlubokou relaxaci a zároveň s ní posilující účinky na Vaše zdraví. Je-li správně provedena, může dokonce pomoci v případech, kdy si lékaři nevědí rady či může fungovat jako určitá prevence před nemocemi způsobenými nadměrným stresem, kterému jsme dnes vystaveni každý den.
masáž detail
Pro koho je Shiatsu masáž vhodná?
Shiatsu masáž je dokonce vhodná i pro onkologické pacienty či těhotné ženy. U rekonvalescentů může pomoci k rychlejšímu návratu do běžného způsobu fungování a nejen těhotným ženám uleví od bolestí kříže či křečových žil. Pokud Vás trápí bolesti zad a šíje, je na čase Shiatsu masáže vyzkoušet. Jsou dobrým pomocníkem i při jiných běžných civilizačních obtížích jako jsou stres, nadměrná únava, alergie a dýchací obtíže. Může Vám pomoci od střevních a žaludečních obtíží. Uleví od problému studených dolních a horních končetin. Dokáže do určité míry stabilizovat hormonální výkyvy u žen a upravit tím tak nepravidelnou menstruaci. Může Vám být dobrým pomocníkem v těžkých obdobích, kdy procházíte různými osobními krizemi ať už doma či v zaměstnání. Masáž Shiatsu Vám zkrátka poskytne to nejlepší pro Vaše uvolnění a zlepšení celkové kondice.