Genetické vyšetření zažene všechny vaše obavy

Plánovat si to, že založíte rodinu je velký krok, který by nikdy neměl být neuvážený. Je potřeba se zamyslet už dopředu nad tím, jaká jsou možná rizika a připustit si, že ne vždy probíhá vše naprosto hladce. Buďte i vy připraveni a podstupte genetické vyšetření, které vám pomůže ujasnit si vaše myšlenky a obavy z toho, jestli bude vše v pořádku.
ultrazvuk v těhotenství.jpg

Vyšetření v těhotenství

Ještě před několika lety ženy neměly tu možnost, která se jim nabízí dnes – v podobě screeningu v těhotenství, které je ještě na počátku. Toto genetické vyšetření je důležité hned z několika důvodů:
– zjistí všechny případné vývojové vady, které by vaše děťátko mohlo mít
– ubezpečí rodiče v tom, že vše bude v době gravidity probíhat – jak má
– poskytne ještě nenarozeným dětem, možnost napravit jisté nemoci ještě v břiše matky
– pomáhá předcházet tomu, že rodiče nebudou na situaci po porodu, díky malým informacím připraveni, ale naopak, připraví je na to, že i v případě problémů, to můžou zvládnout
Řádné vyšetření genů dítěte, které je na začátku své dlouhé cesty k tomu, aby přišlo na tento svět, je zpoplatněné, ale i proplacené zdravotní pojišťovnou. Což se počítá jako velká výhoda a podněcuje budoucí rodičky k tomu, aby ho za všech okolností podstoupily. Protože vůbec není na škodu!
mikroskop a dna.png

Genetické testy v případě vážné nemoci

Jestli se ve vaší rodině nebo rodině vašeho partnera vyskytlo úmrtí způsobené vážnou nemocí, zajít si na vyšetření genetických testů , by pro vás měla být samozřejmost. Ať už se jedná o rakovinu, trombózu nebo jiná dědičná onemocnění, existuje nemalé procento, že postihne i vás nebo dokonce vaše budoucí potomky. Mít jistotu v tom, že se vám takové riziko vyhne, získáte pouze díky genetice, která včas odhalí to, že můžete mít v životě problémy, které bude v jisté chvíli už pozdě řešit.
zkumavky na odběr krve.jpg

Udělejte si proto čas a věnujte vašemu zdraví pozornost, aby vám to mohlo později vrátit v podobě dlouhého, zdravého a čilého života, ve kterém si budete užívat přítomnost a štěstí vašich dětí.