Jaké to je koupit si v Chorvatsku dům

V Chorvatsku jsou mírnější zimy

Do Chorvatska lidé míří zejména kvůli koupání v moři v letním období. V této přímořské oblasti jsou ale překrásná i jara a podzimy, kdy tu buď rozkvétá spousta stromů a květin, anebo se tu barví listí stromů dozlatova. Jistým plus je i to, že zimy jsou tu velice mírné, takže ušetříte spoustu peněz za vytápění. Pořád lepší bydlet v Chorvatsku a trávit tu celou zimu, než v zimě draze vytápět byt v České republice a venku mrznout.

Plitvická jezera v Chorvatsku

Moře na dosah ruky

Jestliže zakoupíte dům na pobřeží skrze prodej nemovitostí Chorvatsko https://www.najadranu.cz/prodej/, budete mít moře doslova na dosah ruky, a jeho kouzlu stěží odolají i drsné povahy. Moře je zkrátka fenomén, kvůli němuž cestují lidé z naší země stovky kilometrů každý rok, a vy to tu budete mít přímo u nosu. Je zkrátka něco jiného o moři jen snít, anebo ráno vstát, přivítat na hladině slunce a jít se projít po pláži, odkud se line velmi svérázný prosolený vzduch.

moře v Chorvatsku

Minerály a záporné ionty v ovzduší

Bydlet v blízkosti mořské hladiny obnáší také větší pravděpodobnost kontaktu s minerálními a stopovými prvky, které se vyskytují i na pobřeží. Kupříkladu pokud se vyzujete z bot a projdete se občas po mořské pláži bosky, skrze pokožku chodidel budete minerály do organismu vstřebávat podobně, jako kdybyste byli „naložení“ ve vaně s mořskou solí.

Velmi důležitou roli při pobytu u moře (nebo u jiných velkých vodních ploch) hrají tzv. záporné ionty. Jsou nesmírně prospěšné pro regeneraci tělesných buněk a přispívají ke zpomalení procesu stárnutí, nebo až dokonce k jeho omlazení. Naopak kladné ionty, které jsou vysloveně škodlivé, naleznete ve městech s hustým automobilovým provozem, v kancelářích s kopírkami a počítači a všude, kde se vyskytuje příliš mnoho obytné zástavby a syntetických materiálů. Kupříkladu v takovém hypermarketu či ve velkém obchodním centru bude kladných iontů až moc.